Mózg a związki. Racja czy relacja?

O tym, jak dzięki wiedzy o najnowszych badaniach nad mózgiem zbudować trwały i szczęśliwy związek.

Jak często zdarza Ci się nie rozumieć postawy swojej „drugiej połówki”, dziecka czy wspólnika?

Ile razy ten brak zrozumienia skończył się niepotrzebną kłótnią lub urazą? I czy istnieje sposób na to, by uniknąć takich sytuacji?

Może Cię to zaskoczy, ale kluczem do porozumienia w różnego typu relacjach okazuje się Twój…mózg! A dokładniej wiedza o sposobie jego funkcjonowania.

Czy zdajesz sobie sprawę, że ludzkie zachowania i reakcje w dużej mierze zależą od tego, która część mózgu jest najbardziej rozwinięta. „Zielony”, empatyczny pień mózgu uwielbia otaczać się ludźmi i jest otwarty na dialog.„Czerwone”, impulsywne międzymózgowie lubi być w centrum uwagi i często targają nim emocje. Z kolei „niebieskie”, analityczne kresomózgowie do ludzi podchodzi z dystansem, skupiając się raczej na swoim wnętrzu.

Kolor Twojego mózgu może mieć niebagatelny wpływ na całokształt Twojego związku oraz innych relacji – na przykład z Twoim dzieckiem czy partnerem biznesowym.

Czy powściągliwy niebieski jest w stanie wytrzymać z charyzmatycznym czerwonym? Czy marzycielski zielony potrafi zaakceptować niebieską potrzebę skrupulatnego planowania? I jak introwertyczny niebieski ma sobie poradzić z wiecznie łaknącym ludzkiego towarzystwa zielonym?

Odpowiedź na te pytania poznasz, oglądając nagranie szkolenia “Mózg w związki. Racja czy relacja?”.

Być może pomyślisz, że wiedza o biostrukturach to za mało, by zbudować wartościową relację. I wiesz co? Masz rację! Choć świadomość istnienia trzech kolorów mózgu jest kluczowa, potrzebnych jest jeszcze kilka innych czynników, które szczegółowo omówimy w trakcie warsztatów. Dołącz do nas i dowiedz się:

Z

jak odróżnić budowanie relacji od posiadania racji,

Z

na czym polega skuteczne dogadywanie się z drugim człowiekiem,

Z

jakie są strategie radzenia sobie z konfliktem,

Z

jak zarządzać emocjami, podejmować trudne decyzje oraz przezwyciężać stres,

Z

dlaczego biochemia mózgu jest trzecim wymiarem związku,

Z

czym jest biologia związku,

Z

jak połączyć ciało, umysł i odczucia, czyli na czym polega wiedza systemowa.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla par wszelkiego rodzaju – związków i małżeństw, rodziców i dzieci, wspólników oraz partnerów biznesowych. Liczy się tylko to, czy dana relacja jest dla Ciebie ważna i czy chcesz nad nią pracować.

Co konkretnie wyniesiesz z tego treningu?

– praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć drugą osobę i uniknąć zbędnych konfliktów,

– przykłady z życia wzięte, dzięki którym dostrzeżesz najczęściej popełniane błędy w relacjach i pojmiesz, jak stosować wybrane strategie,

– konkretne narzędzia, które pomogą Ci zarządzać emocjami i dojść do porozumienia z drugą osobą.

Kto prowadzi ten trening?

Nikt inny jak znana i lubiana trójkolorowa para, czyli Ania Urbańska – Master Trener metodologii STRUCTOGRAM®, neurocoach, autorka książek oraz zdeklarowana kociara – i Paweł Jarząbek – trener biznesu oraz Structogramu, inwestor giełdowy, zwolennik narciarstwa i posiadania racji. Oboje zieloni, jednak ich zgoła inne subdominanty często dają o sobie znać, co nie raz prowadziło do kuriozalnych sytuacji, o których chętnie Ci opowiedzą.

Ania i Paweł zaprosili do współpracy trzech wyjątkowych gości, którzy dodadzą na temat budowania relacji coś od siebie.

Katarzyna Warelis – menedżer i lider sprzedaży z ponad 20 letnim doświadczeniem pracy w strukturach międzynarodowych i wprowadzaniu globalnych produktów konsumenckich na rynki lokalne Europy Wschodniej i Południowej. Zna specyfikę pracy i cyklów operacyjnych w różnych kanałach dystrybucji: B2B, B2C, Tradycyjny Rynek Detaliczny, Międzynarodowe i Lokalne Sieci Handlowe. Pasjonatka wielowymiarowości natury ludzkiej z doskonałą umiejętnością komunikacji i budowania relacji, niezależnie od kultury, pokolenia, różnych punktów widzenia i osobowości. W życiu i biznesie wierzy w podejście “człowiek do człowieka” H2H (human to human), zawsze ze strategią podwójnej wygranej “win-win”.

A do tego bonus! Wywiad z parą – Małgorzatą Andrzejczyk i Łukaszem Cebulą – których związek uratował… STRUCTOGRAM®.

Skorzystaj z nagrania szkolenia “Mózg a związki. Racja czy relacja?” i zadbaj o przyszłość najważniejszych relacji w Twoim życiu. Z pewnością sam wiesz, że warto!

To ponad 3 godziny materiału, do którego dostęp otrzymujesz na zawsze!

* Komiks “Był sobie mózg. Instrukcja obsługi dla dużych i małych”

To pierwszy taki komiks, a tak naprawdę…przepis na lepszą komunikację na rynku! Ukazuje on historię Janka i wszystkie etapy jego życia: od urodzenia przez dzieciństwo, dorastanie, pierwsze związki i rodzicielstwo. Janek to postać, którego historia odzwierciedla życie każdego z nas. Przeczytaj i sprawdź, jak mózg wpływa na funkcjonowanie W BIZNESIE, RODZINIE, PRZYJAŹNI i nie tylko.

Komiks wspiera edukację emocjonalną, psychologiczną i neurostrukturalną od najmłodszych lat. Uwaga! Oprócz wersji jest również wersja angielska. To nie koniec! Do komiksu dołączamy naklejki oraz 3 zawieszki na drzwi, aby nikt nie przeszkadzał Ci podczas lektury 🙂

Autorami komiksu jest nasza trójkolorowa para: Ania Urbańska i Paweł Jarząbek.

** Bilet na STRUCTOGRAM® 1

To szkolenie, dzięki któremu poznajesz swoje słabe i mocne strony oraz możliwości, jakie daje Ci Twoja natura. Jesteś bardziej efektywny, zmotywowany i wiesz, jak szybciej osiągnąć swój cel bez frustracji i zbędnych problemów. Wiesz, że są role, w których nie czujesz się komfortowo, ale poznajesz sposoby, które pomogą Ci dopasować je do własnych potrzeb i ograniczyć stres. STRUCTOGRAM® to jedyny oparty na genetyce trening Twoich naturalnych zachowań i predyspozycji, który pomoże Ci zrozumieć, dlaczego jesteś tym, kim jesteś i jak wykorzystać swój potencjał w stu procentach. Wszystko sprowadza się do mózgu, a właściwie…do trzech mózgów!

To metoda bazująca na badaniach amerykańskiego badacza – Paula D. MacLeana, który wprowadził pojęcie „trójdzielnego mózgu”, odkrywając, że w swoim rozwoju ten kluczowy organ zachował główne cechy z różnych okresów ewolucyjnych. Jego odkrycie odgrywa zasadniczą rolę w zrozumieniu zależności pomiędzy strukturą mózgu a charakterem lub zachowaniem człowieka.

Szkolenie organizowane jest stacjonarnie oraz online. Trening prowadzi Master Trener STRUCTOGRAM® Anna Urbańska.

Chcesz dowiedzieć się, jak to działa u Ciebie?