Ania: 604 843 202, Paweł: 509 173 091

BIZNES & PRACA

Złoty Graal biznesu –  jak szybko osiągnąć sukces?

Często osoby rozpoczynające swoją karierę zawodową intensywnie poszukują magicznego sposobu na szybkie osiągnięcie sukcesu, tzw. Złotego Graala. Jak go znaleźć? Co robić, aby szybko osiągnąć sukces? Czy on właściwie istnieje?

Złoty Graal w mitologii to tajemniczy przedmiot, np. dzban czy złota misa, dzięki któremu bardzo szybko otrzymasz taki rezultat, jakiego oczekujesz. Podobne zachowania można zaobserwować w biznesie. Przedsiębiorcy rozpoczynają swoje działania, zakładają firmy, a swoje efekty chcieliby widzieć już w ciągu kilku pierwszych tygodni czy miesięcy. Gotowej recepty upatrują w szkoleniu, polecanej książce, konsultacjach biznesowych czy kontakcie z kimś znanym, ceniony przez środowisko, w którym się znajduje.

Czy faktycznie Złoty Graal istnieje?

Podzielę się z Tobą moją receptą – moimi dwoma Złotymi Graalami.

Pierwszy z nich to konsekwentne, nieustające działania. To, że dzisiaj ktoś ma widoczne rezultaty, nawet w obecnej, trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji, to efekt wytrwałej pracy bez względu na okoliczności. 

Drugim elementem jest cierpliwość. Moje ulubione powiedzenie brzmi: miej cierpliwość, wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Kiedy staje się łatwe? Wtedy, gdy robimy coś z coraz większym zaangażowaniem, powtarzamy daną czynność, coraz bardziej ją rozumiemy.

Czy istnieje jedna sprawdzona recepta na osiągnięcie sukcesu? Występuje wiele czynników i okoliczności, które doprowadzą Cię do wyznaczonego celu, do zamierzonego rezultatu. Sukcesu nie osiągnie się, idąc drogą na skróty.

Pomimo tego, co się dzieje na zewnątrz prowadź swoje działania z dużą dozą cierpliwości, pokory i konsekwencji – oto moja recepta. Oto mój Złoty Graal.

Jaki jest Twój Złoty Graal? 

$

Może Ci się spodobać...

Mój najlepszy 2021 rok!

Mój najlepszy 2021 rok!

 BIZNES & ŻYCIE Mój najlepszy 2021 rok! Jedna z moich znajomych na FB napisała, że podsumowanie roku “ma w dupie”, że podsumuje życie. Z kolei inna, zrobiła bilans roku, z którego można by napisać niezłą objętościowo książkę. Ktoś jeszcze stwierdził, że nie ma co...

Przedsiębiorcą być – łatwa rzecz?

Przedsiębiorcą być – łatwa rzecz?

 BIZNES & PRACAPrzedsiębiorcą być - łatwa rzecz?Budowanie biznesu to nic innego jak ciągła praca nad sobą. Aby przynosiło to odpowiednie rezultaty, warto mieć świadomość, jak Twoje zachowanie wpływa na wszystko, co robisz. W „Instrukcji obsługi przedsiębiorcy”...

Kilka doświadczeń, jak umocnić więź z rodzeństwem

Kilka doświadczeń, jak umocnić więź z rodzeństwem

 ŻYCIE & MÓZG Kilka doświadczeń, jak umocnić więź z rodzeństwem Rodzeństwo - tak jak bardzo nas czasami denerwują, jak nie potrafimy się z nimi dogadać, tak samo mocno ich kochamy i rzucilibyśmy się za nimi w ogień. Wspólne wspomnienia - dzieciństwo, dorastanie,...