Ania: 604 843 202, Paweł: 509 173 091

ŻYCIE & MÓZG

Kilka doświadczeń, jak umocnić więź z rodzeństwem

Rodzeństwo – tak jak bardzo nas czasami denerwują, jak nie potrafimy się z nimi dogadać, tak samo mocno ich kochamy i rzucilibyśmy się za nimi w ogień. Wspólne wspomnienia – dzieciństwo, dorastanie, pierwsze problemy – to sprawy, których nie przeżyjesz z nikim innym. Doceniaj to i szanuj! Oto kilka wskazówek, jak umocnić więź ze swoim rodzeństwem, choć czasami nam się wydaje, że to niemożliwe, żebyśmy byli spokrewnieni.

  1. Zaakceptuj to, że się różnicie. To normalne, bowiem nikt nie jest taki sam. Mając odmienne poglądy, możecie się szanować i kochać. 

2. Spędzajcie razem czas. To nie muszą być zagraniczne wyjazdy czy zorganizowane wycieczki. Róbcie razem to, co najbardziej lubicie: wspólne zabawy, gry czy po prostu rozmowy.

3. Doceniaj wspólne wspomnienia, bowiem to one budują Waszą więź. To też znak, że dużo razem przeżyliście.

4. Na rodzeństwo zawsze można liczyć. To oni pierwsi służą pomocną dłonią.

5. Słuchaj, słuchaj i jeszcze raz słuchaj, a mniej mów. Bądź wsparciem w każdej chwili. 

6. Każdy z nas lubi dostawać prezenty, ale również dawać. Pamiętaj jednak, że podarunek ma sprawić głównie radość obdarowanemu, nie Tobie. Nie kupuj więc tego, co sam chciałbyś mieć. To nie jest prezent dla Ciebie.

7. Miejcie swoje sekrety. Czasem najłatwiej rozmawia się o pewnych sprawach tylko z bratem lub siostrą. Rodzice nie muszą o wszystkim wiedzieć. To jeszcze bardziej zbliża Was do siebie. 

8. Doceniaj swoje rodzeństwo. Nie musi ono posiadać takich kompetencji jak Ty, ale ma za to inne, których pewnie możesz się od nich uczyć. 

9. Okazuj uczucia. Każdy z nas potrafi kochać i chce być kochanym. Mów o tym, bowiem nie zawsze wszystko widać gołym okiem. 

10. Doceniaj każdą chwilę. Życie jest krótkie i nigdy nie wiadomo, co kryje się za rogiem. Przyjdzie, a dla niektórych już nadszedł, taki momenty, gdy każde z Was rozejdzie się w swoją stronę, założy swoją rodzinę i wtedy…bardzo mocno za sobą zatęsknicie!

Zaakceptujmy siebie nawzajem. Gdybyśmy wszyscy byli tacy sami, świat nie byłby tak różnorodny i ciekawy. A siostra czy brat to najbliższe osoby w życiu. Z nikim innym nie masz tylu przeżyć od momentu, kiedy uświadomiłeś sobie, że istniejesz. Zdajesz sobie z tego sprawę? Już za tydzień ostatni odcinek z serii „Instrukcje obsługi mózgu” – Instrukcja obsługi przedsiębiorcy. Jeśli masz przemyślenia w związku z tym, nurtujące Cię pytania, napisz koniecznie w komentarzu, a odniesiemy się do nich 29 grudnia!

$

Może Ci się spodobać...

Mój najlepszy 2021 rok!

Mój najlepszy 2021 rok!

 BIZNES & ŻYCIE Mój najlepszy 2021 rok! Jedna z moich znajomych na FB napisała, że podsumowanie roku “ma w dupie”, że podsumuje życie. Z kolei inna, zrobiła bilans roku, z którego można by napisać niezłą objętościowo książkę. Ktoś jeszcze stwierdził, że nie ma co...

Przedsiębiorcą być – łatwa rzecz?

Przedsiębiorcą być – łatwa rzecz?

 BIZNES & PRACAPrzedsiębiorcą być - łatwa rzecz?Budowanie biznesu to nic innego jak ciągła praca nad sobą. Aby przynosiło to odpowiednie rezultaty, warto mieć świadomość, jak Twoje zachowanie wpływa na wszystko, co robisz. W „Instrukcji obsługi przedsiębiorcy”...

Jak zbudować relację z…teściową? 10 zasad komunikacji z teściami

 ŻYCIE & MÓZG Jak zbudować relację z…teściową? 10 zasad komunikacji z teściami Przed Tobą szósty dekalog z serii „Instrukcje obsługi mózgu”. Tym razem temat wrażliwy, wywołujący wiele emocji, ale jakże istotny dla funkcjonowania małżeństwa - „Instrukcja obsługi...