Ania: 604 843 202, Paweł: 509 173 091

Jak działa STRUCTOGRAM®?

Co to jest STRUCTOGRAM®? Czy to kolejny test psychologiczny? Po co iść na szkolenie? Dlaczego trzy kolory, a nie cztery? Co w nim takiego niezwykłego? Co on mierzy?
 
To pytania, z którymi spotykamy się niezmiernie często. Rozwiewamy wątpliwości i wyjaśniamy, czym jest STRUCTOGRAM®, a czym nie jest i dlaczego wzięcie udziału w szkoleniu pomoże Ci zrozumieć siebie oraz otaczające Cię osoby.

Nasza osobowość składa się z 2 podstawowych obszarów: naszych naturalnych predyspozycji i charakteru. Naturalne predyspozycje to wszystko to, co powstało w nas, gdy komórka jajowa połączyła się z plemnikiem. Od 6. tygodnia ciąży zaczyna tworzyć się mózg, geny, struktura funkcjonalna mózgu. STRUCTOGRAM® bada nasz naturalny potencjał – naszą biostrukturę. To część osobowości, która jest niezmienna, dlatego analizę biostrukturalną robi się tylko raz w życiu. STRUCTOGRAM® to nazwa urzędowa procesu, w którym przyglądamy się, jak wygląda naturalny potencjał naszego mózgu. Stworzony jest raz na zawsze, ponieważ później mózg tylko rośnie. Natomiast jego 3 podstawowe elementy: pień mózgu, międzymózgowie, kresomózgowie występują u każdego z nas.

Z drugiej strony naszej osobowości jest charakter, czyli potencjał rozwojowy – zmienny. Wpływ na niego ma kultura, ludzie, środowisko, miejsca, okoliczności, w których przebywamy. To ta część osobowości, którą możemy zmieniać, czyli możemy się uczyć, możemy zmieniać nawyki, kształtować go w odpowiedni dla nas sposób. Na poziomie charakteru mamy do czynienia ze wszystkimi czynnikami występującymi w okresie wczesnego dzieciństwa (rodzice, babcia, dziadek, wujek, ciocia), szkolnym, rówieśniczym. Nasze doświadczenia życiowe, kontakty z drugim człowiekiem – to wszystko kształtuje i zmienia nasz charakter. Kiedy mówimy, że dzisiaj jesteśmy inni niż byliśmy 5, 10 lat, to oznacza, że zaszły zmiany na poziomie naszego charakteru. Na rynku występuje bardzo dużo narzędzi – testów – badających właśnie nasz potencjał rozwojowy, pokazujący miarę nas tu i teraz, które mają niezwykłą wartość.

Jaka jest więc różnica między Structogramem a testami psychologicznym?

STRUCTOGRAM® bada naturalny – niezmienny potencjał, a testy psychologiczne pokazujące człowieka tu i teraz, ukazują potencjał rozwojowy.

Połączenie tych 2 obszarów: naturalnych predyspozycji – genów i charakteru, kształtuje nasze codzienne zachowania – naszą osobowość. Im spójniejsza osoba, tym bardziej to, kim jesteś z punktu widzenia DNA i to, jak dzisiaj żyjesz na poziomie charakteru, pokazuje Twoją autentyczność.

 

Chcesz poznać swoje naturalne predyspozycje dzięki Structogramowi? Dołącz do szkoleń, które organizujemy! Sprawdź, gdzie i kiedy jesteśmy 🙂

 

$

Może Ci się spodobać...

Co to znaczy, że mam zielony mózg?

Co to znaczy, że mam zielony mózg?

 Co to znaczy, że mam zielony mózg? O co chodzi z intuicją? Dlaczego jestem empatyczny, lubię ludzi, lubię im pomagać? To wszystko dlatego, że mam "zielony mózg"? Ale co to znaczy? To pytania osób, którym obiło się to o uszy, ale nie wiedzą, o co dokładnie chodzi. W...

Dlaczego warto napisać książkę?

Dlaczego warto napisać książkę?

 Dlaczego warto napisać książkę? Dlaczego warto napisać książkę? Dlaczego warto wydać książkę? I czy w tym kraju da się w ogóle na książce zarobić? To pytania naszych klientów i kursantów, dlatego odpowiadamy. Ponadto 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki,...