Ania: 604 843 202, Paweł: 509 173 091

BIZNES & MÓZG

10 zasad szczęśliwego i trwałego związku

To pierwszy dekalog z serii „Instrukcje obsługi mózgu”, czyli przepis na lepszą komunikację w różnych obszarach życia. “Instrukcja obsługi związku” pomoże Ci zrozumieć poszczególne zachowania i postawy Twoje lub Twojego partnera bądź partnerki. Zrozumiesz, że.. wystarczy zrozumieć.

  1. Miłość nie jest jedynym komponentem szczęśliwego związku. Pozostałe to: dojrzałość, wiedza i umiejętności dotyczące tego, co sprzyja zachowaniu więzi i bliskości.

2. Odmienne poglądy, różnice w oczekiwaniach oraz postępowaniu nie są niczym złym. Złe jest bowiem przekonanie, że będziemy zgadzać się z partnerem w każdej sprawie. To są nierealne oczekiwania.

3. Naucz się kompromisu oraz konstruktywnego komunikowania swoich oczekiwań. Twój partner nie czyta w myślach. Chce jasno wiedzieć, na czym Ci zależy i czego oczekujesz. 

4. Są kwestie, w których nawet, gdy nie masz podobnego zdania jak Twój partner, to powinniście oboje zająć jedno stanowisko, np. w kwestii wychowania dzieci. Porozmawiajcie na osobności i wypracujcie wspólną strategię.

5. Rozdrapywanie ran nie służy niczemu dobremu i krzywdzi obie strony. Wyciąganie spraw sprzed lat jest przypisane do pnia mózgu, jednak pamiętaj, że przez to tracisz nerwy i pielęgnujesz negatywne emocje. Powiedz drugiej stronie, że to, co się wydarzyło to już przeszłość i możecie z radością spojrzeć na to, co przed Wami.

6. Komunikuj bez oskarżania drugiej strony, choć jest to trudne dla osób z dominantą międzymózgowia. Popracuj nad tym, wszak zależy Ci na Twoim partnerze.

7. Powiedz, co Ci leży na sercu dzięki czemu dasz pole na odpowiedź swojemu partnerowi. Czasem lepiej się pokłócić, wyjaśnić sobie kilka spraw i pogodzić się niż tłumić w sobie złość i pretensje.

8. Zachowaj szczyptę intymności. To ważne, żeby każda ze stron miała swoje własne sprawy, np. hobby. Przecież nie możecie robić wszystkiego razem.

9. Dziel przeżycia ze swoim partnerem. Każdy z nas potrzebuje wsparcia, oparcia, nie tylko w trudnych chwilach.

10. Daj swobodę, chwilę oddechu swojemu partnerowi, gdy widzisz, że tego potrzebuje. A jest to bardzo ważne dla osób, u których kresomózgowie działa najsilniej. 

A juz za tydzień na naszym kanale na You Tube pojawi się drugi materiał z cyklu „Instrukcje obsługi mózgu”  – „Instrukcja obsługi dziecka i nastolatka”. Jeśli masz jakieś wyzwania, nurtujące pytania w tym temacie, napisz w komentarzu, a odniesiemy się do tego w najnowszym materiale.

$

Może Ci się spodobać...

Podstawy budowania własnego biznesu

Podstawy budowania własnego biznesu

 Podstawy budowania własnego biznesuDzisiejszy odcinek z serii „DNA Biznesu” Ania poświęciła podstawom budowania własnego biznesu. Udostępnij go osobom, którym ten materiał mógłby pomóc oraz koniecznie podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu! Ania przygotowała...

Czterej niszczyciele związków

Czterej niszczyciele związków

 ŻYCIE & MÓZGCzterej niszczyciele związkówDzisiaj bierzemy pod lupę trudny i, niestety, dość powszechny ostatnimi czasy problem. Izolacja związana z pandemią i ciągłe przebywanie przede wszystkim ze swoimi najbliższymi, potrafi być brutalnym testem, który niszczy...

Mój najlepszy 2021 rok!

Mój najlepszy 2021 rok!

 BIZNES & ŻYCIE Mój najlepszy 2021 rok! Jedna z moich znajomych na FB napisała, że podsumowanie roku “ma w dupie”, że podsumuje życie. Z kolei inna, zrobiła bilans roku, z którego można by napisać niezłą objętościowo książkę. Ktoś jeszcze stwierdził, że nie ma co...