Ania: 604 843 202, Paweł: 509 173 091

Co to znaczy, że mam zielony mózg?

O co chodzi z intuicją? Dlaczego jestem empatyczny, lubię ludzi, lubię im pomagać? To wszystko dlatego, że mam “zielony mózg”? Ale co to znaczy? To pytania osób, którym obiło się to o uszy, ale nie wiedzą, o co dokładnie chodzi.
W latach 70. poprzedniego stulecia pod kierownictwem Prof. Paula D. MacLeana, pracowali antropologowie, biolodzy, chemicy, genetycy, którzy zaczęli obserwować mózg ludzki. Dzięki tomografii komputerowej, rezonansowi magnetycznemu po raz pierwszy można było obejrzeć mózg istoty żyjącej. Okazało się, że mamy 3 mózgowia, które u każdego z nas są w różnym stopniu rozwinięte.
 
Dzisiaj zajmiemy się pniem mózg, czyli mózgiem gadzim. W Structogramie przypisany mu został kolor zielony, tylko i wyłącznie dlatego, aby móc się łatwiej komunikować.
Za co odpowiada pień mózgu?
  • To mózg przeszłości – lubi wracać do tego, co już się wydarzyło.
  • Podejmuje decyzje na bazie wspomnień i doświadczenia.
  • Posiada instynkt samozachowawczy. Chroni nas przed robieniem rzeczy nowych, nieprzewidywalnych, ryzykownych, ale może też przeszkadzać w podejmowaniu nowych wyzwań.
  • Ważne jest dla niego bezpieczeństwo.
  • Musi sam biologicznie doświadczać, sprawdzać “na własnej skórze”, aby podjąć decyzję.
  • To mózg instynktów, przeczuć. To w pniu mózgu znajduje się ośrodek intuicji. Osoby z dominantą tego mózgu, mają wyższy poziom intuicji.
  • Nie może obejść się bez ludzi. Bez nich nie ma życia i energii.
  • Angażuje się w charytatywność, nie potrafi odmówić osobom potrzebującym. Jest mało asertywny.
  • Uwielbia opowiadać historie. Zawsze ma jakieś “w zanadrzu”.

Tak właśnie działa pień mózgu. To nasze uwarunkowania biologiczne i naturalny – niezmienny potencjał, który bada właśnie STRUCTOGRAM®.

 

Czujesz, że masz “zielony mózg”? Sprawdź, czy jest tak na pewno i jakie są Twoje subdominanty dzięki Structogramowi. Dołącz do szkoleń, które organizujemy! Kliknij i zobacz, gdzie i kiedy jesteśmy 🙂

 

$

Może Ci się spodobać...

Jak działa STRUCTOGRAM®?

Jak działa STRUCTOGRAM®?

 Jak działa STRUCTOGRAM®? Co to jest STRUCTOGRAM®? Czy to kolejny test psychologiczny? Po co iść na szkolenie? Dlaczego trzy kolory, a nie cztery? Co w nim takiego niezwykłego? Co on mierzy?   To pytania, z którymi spotykamy się niezmiernie często. Rozwiewamy...

Dlaczego warto napisać książkę?

Dlaczego warto napisać książkę?

 Dlaczego warto napisać książkę? Dlaczego warto napisać książkę? Dlaczego warto wydać książkę? I czy w tym kraju da się w ogóle na książce zarobić? To pytania naszych klientów i kursantów, dlatego odpowiadamy. Ponadto 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki,...