Ania: 604 843 202, Paweł: 509 173 091

BIZNES & MÓZG

Biznes przez zaufanie. Czy tak go prowadzisz?

W jaki sposób szukasz firm, z którymi chcesz współpracować?

W dzisiejszych czasach znalezienie firmy, której potrzebujemy, nie stanowi najmniejszego problemu. Panuje ogromna rozmaitość i obfitość rynku. Nas również nie jest trudno znaleźć. Wyszukiwarki, profile społecznościowe, a nade wszystko rekomendacje znajomych, bardzo ułatwiają ten proces. Znalezienie solidnej firmy, lub osoby do współpracy jest o wiele łatwiejsze niż jeszcze 10 lat temu. Najbardziej ufamy tym, którym zaufali nasi partnerzy biznesowi. Zwiększamy wtedy prawdopodobieństwo tego, że i nasza współpraca z danym specjalistą okaże się owocna. Nie zawsze jednak mamy możliwość skorzystania z rekomendacji. Również i naszych wszystkich klientów nie jesteśmy w stanie do końca sprawdzić. Co wtedy? Jak lepiej dać się odszukać naszym klientom?

„Coś mi w nim nie pasuje” – myślisz pewnie czasem na spotkaniu biznesowym, podczas którego ma dojść do współpracy z Twoim rozmówcą. Nie ufasz mu. Nie potrafisz tego do końca nazwać, a jednak zapala się w Twoim umyśle czerwona lampka, która nie daje Ci spokoju. Ma miejsce jakiś zgrzyt. Czujność ta, często nazywana szóstym zmysłem lub intuicją, ma uzasadnienie w… genetyce!

Dobry biznes powstaje wtedy, gdy mamy do czynienia z win-win. Ja wygrywam, Ty wygrywasz

Podczas mojego 20-letniego doświadczenia w prowadzeniu biznesu, z wieloma ludźmi współpracowałam z ogromną przyjemnością. Czułam się przy nich bezpiecznie. Wiedziałam, że zrobią to, na co się umówiliśmy. Mogłam im całkowicie zaufać. Wiedziałam, że nasza relacja, to  przykład zasady win-win. Ja wygrywam, Ty wygrywasz.

Niestety spotkałam na swojej drodze również osoby, które zawodziły. Ty pewnie też? Podczas ustaleń, spotkań, rozmów, osoby te potrafiły przedstawić siebie i swoją ofertę w wyłącznie dobrym świetleWysyłały natomiast pewne sygnały ostrzegawcze, których niestety nie zawsze traktowałam poważnie. Czy Ty też czasem ubolewasz, że nie posłuchałeś swoich wewnętrznego głosu?

Spójność i zaufanie znajdują się w mózgu!

7 lat temu odnalazłam genetyczne wyjaśnienie spójności, autentyczności i odwagi do bycia sobą w biznesie. Poznałam metodę, która umożliwia, z dużym prawdopodobieństwem, szybkie stwierdzanie czy dana osoba tworzy dwie odrębne rzeczywistości. Jedna na pokaz, a druga prawdziwa. Co raz częściej trafnie udaje mi się rozpoznawać ludzi. Jako szkoleniowiec z 20-letnim doświadczeniem, postanowiłam prowadzić treningi głównie z systemu treningowego o nazwie Structogram. Miałam przyjemność towarzyszyć w „przywiezieniu” go do Polski ze Szwajcarii i zostałam Master Trenerem. Moim marzeniem było to, aby pokazywać ludziom, jak mogą żyć w zgodzie ze sobą. W zgodzie z tym, co mają zapisane w swoim mózgu jako naturalne i prawdziwe. Jednocześnie dzięki Structogramowi, łatwiej rozpoznać jak w prosty sposób stwierdzać czy ktoś jest sobą. A może nakłada maskę?

Jakie firmy na świecie stosują system Structogram do trafnego rozpoznawania klientów?

Pozwijam Structogram w Polsce. Zapraszam innych trenerów do współpracy. Jest ich już 31 (Ty też możesz zostać). Jednak, zanim to nastąpiło, chciałam się upewnić jak bardzo ta metoda będzie przydatna przedsiębiorcom w Polsce. Razem z moim partnerem (w biznesie i w życiu) Pawłem Jarząbkiem, przeprowadziliśmy analizę rynku. Sprawdziliśmy jakie firmy stosują wiedzę, którą my poznaliśmy Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. Okazało się, że fanami mózgu sa ogromne marki, takie jak Coca-Cola, Nestle, IBM, BMW, Volkswagen oraz CreditSuisse i wiele innych wielkich firm. Okazało się, że pracownicy tych firm w Europie, są specjalistami w trafnym odczytywaniu klientów. Znają Structogram.

O co chodzi z tym Structogramem?

Najprościej rzecz ujmując – mózg  każdego człowieka wykazuje większą aktywność w jednym miejscu, a mniejszą w innym. Genetyka umożliwiła stworzenie uniwersalnego systemu treningowego, który pozwala poznać dominujące części naszego mózgu. Sprawdzamy to i analizujemy na szkoleniu. Uczymy się również rozpoznawać innych ludzi, poprzez obserwacje ich zachowań. Zwracamy uwagę na język, jakiego używają, mowę ciała, ubrania, jakie wybierają oraz rzeczy, jakimi się otaczają. Czasami można to rozpoznać w parę sekund, jeszcze zanim ktoś się odezwie, w innym wypadku wystarczy krótka rozmowa.

Zielony – ludzie

I tak osoby, u których dominuje pień mózgu, oznaczony w Structogramie kolorem zielonym, są bardzo skoncentrowane na dobrze innych ludzi. Liczy się dla nich przede wszystkim bezpieczeństwo, komfort oraz ciepłe relacje. Niechętnie wchodzą w konflikty, są zazwyczaj gościnne oraz mocno skracają dystans.

Czerwony – dominacja

Osoby, u których dominuje międzymózgowie, oznaczone w Structogramie kolorem czerwonym, to osoby zajmujące często stanowiska kierownicze, lub wolne zawody. Tacy ludzie męczą się najbardziej, gdy ktoś mówi im, co mają robić i chcą być swoim własnym szefem. Najlepiej bowiem wiedzą, co jest dla nich dobre i są tego niezwykle pewni. Są naturalnymi autorytetami, uwielbiają być w centrum uwagi i sprawiają wrażenie bardzo zdecydowanych.

Niebieski – planowanie

Ludzie, u których główna aktywność mózgu ma miejsce w kresomózgowiu, oznaczona w Structogramie kolorem niebieskim, to osoby o najwyższej koncentracji i spokoju. Czują się bezpiecznie, gdy z wyprzedzeniem planują swoje biznesowe oraz prywatne działania. To osoby bardzo rozważne, precyzyjne i potrzebujące dość dużo czasu, zanim podejmą jakąkolwiek decyzję. Analiza, statystyki i fakty, są im niezbędne do normalnego funkcjonowania.

Jak wiedza ze szkolenia Structogram wpływa na wiarygodność w biznesie?

Często potrafię rozpoznać, gdy ktoś udaje kogoś, kim nie jest. Czasem przyglądam się sposobom, w jakim ludzie prezentują się na profilach społecznościowych. Tworzą alternatywną rzeczywistość, kompletnie niegodną ze swoją biostrukturą. Nie rozumiem tego. Nie ufam im. Dodatkowo, chcę żyć w zgodzie ze sobą, być osobą prawdziwą i autentyczną.

Prawda uwalnia i jednocześnie jest czymś nie zawsze łatwym. Niektórym bowiem trudno jest przyznać, że nie za bardzo lubią ludzi i wolą pracować samemu. Inni z kolei wykonują pracę z dokumentami, której nienawidzą. Jeszcze inni pokazują, że praca i życie za granicą sprawia im ogromną frajdę. W Polsce zostawili całą rodzinę i przyjaciół… Domyślam się, że te osoby wieczorami płaczą do poduszki. Po co? Skoro o wiele lepiej jest żyć w zgodzie z tym, kim się naprawdę jest.

Z pestki brzoskwini nigdy nie wyrośnie śliwka

„Dzięki pestce owocu i zawartych w niej genach ustalone zostaje, czy rozwinie się z niej np. brzoskwinia, czy śliwka. Środowisko (warunki pogodowe, lokalizacja, właściwości gleby, szkodniki, lub pielęgnacja przez człowieka) jest w znacznym stopniu odpowiedzialne za charakter owocu, a tym samym za jakość miąższu. A jednak niezależnie od tego, jakie warunki środowiskowe będą dominujące, z pestki brzoskwini nie może rozwinąć się śliwka”. „Ewolucja Osobowości” Jurgen Shoemen

Biznes przez zaufanie, zaufanie dzięki prawdzie

Z ludźmi jest dokładnie tak samo. Przychodzimy na świat z wrodzonymi zadatkami. To, co jest dla nas przyjemne i naturalne, jest już dawno zapisane w naszym mózgu. Ufamy ludziom, którzy są prawdziwi, autentyczni, spójni. Ufamy tym, którzy są sobą i nie udają kogoś innego. Nawet najgorsza prawda o tym, kim są, jest lepsza, niż kłamstwo, które sprzedają.  Dowiedz się jak wreszcie zacząć żyć w zgodzie ze swoją genetyką. Jak żyć w zgodzie z tym, co masz zakodowane w swoim mózgu od pierwszych dni w łonie matki. Dowiedz się, jak rozpoznawać z jakim kontrahentem masz do czynienia.

Tego wszystkiego nauczysz się na treningu Structogram 1. Możesz przyjechać tylko na 1 dzień i otrzymać klucz do poznania siebie albo na całą serię tych szkoleń.Wtedy nauczysz się również rozpoznawać swoich klientów. Może chcesz zostać szefem, o którym marzą wszyscy pracownicy? Może chcesz zostać przedsiębiorcą, o którym inni będą mówili „Możesz mu zaufać!”?

$

Może ci się spodobać...

Bolesna SZCZEROŚĆ może być bardzo UZDRAWIAJĄCA. Gość – Adrian Gorzycki

Bolesna SZCZEROŚĆ może być bardzo UZDRAWIAJĄCA. Gość – Adrian Gorzycki

  Bolesna SZCZEROŚĆ może być bardzo UZDRAWIAJĄCA. Gość - Adrian GorzyckiDrugą setkę materiałów rozpoczyna wywiad z Adrianem Gorzyckim - pomysłodawcą, współwłaścicielem i prowadzącym kanał Przygody Przedsiębiorców na YouTube. W rozmowie Ania z Adrianem poruszyli...

Nasze NAJWAŻNIEJSZE doświadczenia biznesowe

Nasze NAJWAŻNIEJSZE doświadczenia biznesowe

  Nasze NAJWAŻNIEJSZE doświadczenia biznesoweOto nasz SETNY ODCINEK, który pojawił się na kanale DNA w Biznes na YouTube. Z tej okazji Ania i Paweł postanowili zebrać swoje trzy najważniejsze doświadczenia biznesowe. Jakiego wyboru dokonali? Przeczytaj!Co dla...