A Ty jak „grasz” w życiu?
Przyznam, że długo nie zastanawiałam się nad sensem tych słów. Ot, po prostu młodzieżowa gra w sieci.
Do czasu.
16 lat temu byłam tam po raz pierwszy. Był to dom moich marzeń. Piękny, ogromny, z gabinetem, basenem i ogrodem. O takim właśnie marzyłam!
Ale nie tego dotyczy moja dewagacja. Podczas wieczorno-nocnych rozmów w tym domu, z jego mieszkańcami Joasią i Fryderykiem, dużo rozmawialiśmy o życiu. O tym, co się zmieniło od naszego pierwszego spotkania. Co każdy z nas zrobił. Czego doświadczył. I wielokrotnie pojawiała się analogia do gry komputerowej.
W grze jak w życiu.
Nie przejdziesz kolejnego poziomu, dopóki nie zaliczysz poprzedniego levela. Nie odrobisz lekcji z wcześniej. Dopóki, nie wykonasz całej „roboty” na poprzednim poziome, dopóty nie pójdziesz dalej. Ta właśnie analogia cudnie pasuje mi do codzienności.
Chcemy piąć się wyżej. Osiągać więcej. Mieć wszystko.
Tylko czasem zapominamy, że szczyt jest na górze. Tam droga zawsze prowadzi pod górkę. I żeby się tam znaleźć trzeba wykazać się siłą, determinacją, po prostu działaniem.
Oczywiście można wjechać kolejką albo dać się wnieść na ten szczyt. Tylko jak życie pokazuje, albo szybko z tego szczytu chcemy sami zejść, bo nie jesteśmy przygotowani, aby na nim być. Albo z hukiem z niego spadamy, bo nie jesteśmy gotowi. Tak myślę, że to chyba o to chodzi, że te poszczególne etapy, stopnie, które przechodzimy są niezbędne, aby nasza pozycja na ”szczycie” była stabilna, bezpieczna i abyśmy tam mogli być dłużej, niż tylko na chwilę.
Dlatego warto pogodzić się z tym, że nie zawsze bywa lekko. Że warto „odrobić” swoje lekcje. I czasem na niższym poziomie pozostać dłużej, aby go dobrze poznać.
Po co? Po to, aby na owym szczycie cieszyć się wygraną, a nie zerkać na niezałatwione sprawy na niższych poziomach.
Myślę, że warto…
Może ci się spodobać...
Skąd się bierze wypalenie zawodowe i jakie są jego konsekwencje?
Skąd się bierze wypalenie zawodowe i jakie są jego konsekwencje? Niejednokrotnie zdarzyło mi się brać udział w rekrutacjach pracowników. To, co najbardziej rzucało się w oczy, to był ogromny zapał, energia i charyzma wielu kandydatów. Wydawali się być „napaleni” i gotowi do działania tu i teraz. Potem kilkakrotnie zdarzało mi się spotkać z nimi po kilkunastu miesiącach, czasem po kilku latach. Ich błysk w oku zniknął. Z charyzmy nie zostało…
Trzy kolory zarządzania. Metodologia Structogram® a skuteczne przywództwo
Trzy kolory zarządzania. Metodologia Structogram® a skuteczne przywództwo. Zarządzanie personelem to jeden z najbardziej wymagających obszarów prowadzenia biznesu – począwszy od rekrutacji, której błędy zawsze okazują się kosztowne, po budowanie silnego, zmotywowanego zespołu, o którym marzy każdy pracodawca. Kluczem do skutecznego przywództwa często okazuje się umiejętność rozpoznania indywidualnych zachowań, reakcji i predyspozycji pracownika oraz wykorzystywanie tej zdolności w codziennej pracy. Co to konkretnie oznacza i jak…
Wystąpienia publiczne: sztuka skutecznej autoprezentacji
Wystąpienia publiczne: sztuka skutecznej autoprezentacji.Gość - Jerzy Zientkowski W świecie biznesu, gdzie komunikacja odgrywa kluczową rolę, wystąpienia publiczne stają się nieocenionym narzędziem sukcesu. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak osiągnąć wirtuozerską perfekcję w sztuce przemawiania? Dziś chcemy Was zaprosić na niezwykłą podróż przez świat prezentacji, autoprezentacji i mocy skutecznej komunikacji. W filmie na naszym kanale YouTube, Ania spotyka się…